Vinařství Vaďura Polešovice

Vyberte si z naší nabídky vín a kontaktujte nás. Ceník zašleme na vyžádání.


Chardonnay, ledové víno 2013, sladké

Barva sytě zlatá, vůně výrazná, zralá, chuť úchvatná. Ve víně lze cítit jitrocelový sirup, medové plástve, biskvit, ananas, exotické ovoce, marmeládu.Výrazná svěží kyselina v nekonečném závěru.


Chardonnay, ledové víno 2011, sladké


Rulandské šedé, výběr z hroznů 2012, polosuché

Barva je sytě zlatá s odlesky, vůně velmi zralá, mohutná, se stopou minerálů a počínající láhvové zralosti. Chuť je plná a pevná, robustní, odpovídající zralosti hroznů. Krásně strukturované víno, zbytkový cukr příjemně kompenzován kyselinkou.Rulandské šedé, výběr z hroznů 2013, polosuché

Barva je sytě zlatá s odlesky, vůně velmi zralá, mohutná, se stopou minerálů a počínající láhvové zralosti. Chuť je plná a pevná, robustní, odpovídající zralosti hroznů. Krásně strukturované víno, zbytkový cukr příjemně kompenzován kyselinkou.Rulandské šedé, jakostní odrůdové víno 2013, polosuché


Sauvignon, pozdní sběr 2013, polosuché

Lákavě zlatá barva, vůně velmi bohatá s tóny bezu, rozmačkaného listu černého rybízu.Chuť kopíruje vůni s akcenty angreštu, exotického ovoce, je plná, dlouhá. V závěru svěží kyselinka.


Chardonnay, výběr z hroznů 2012, polosladké

Barva sytě zlatá, šperková, vůně mohutná, výrazná, podsaditá s tóny sena, lesní louky i cesty po dešti. Chuť příjemně nasládlá s projevem špendlíků, zralých citrusů a marmelády. Příjemná svěží dochuť.


Chardonnay, jakostní odrůdové víno 2012, suché


Tramín červený, výběr z hroznů 2012, polosladké

Jemně zlatá, jiskrná barva, vůně čistá, velmi výrazná a bohatá, typicky odrůdová s tóny růží. Chuť široká, nasládlá, výrazně kořenitá, aroma mokrých plátků růže, teplá, dlouhá dochuť.


Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2012, polosladké

Barva zlatá se zelenými odlesky, vůně velmi bohatá a ušlechtilá, s tóny lipového květu a medu. Chuť ovocná, plná, sladce medová se směsí letního ovoce, cukr krásně vyrovnaný s kyselinou.


Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2011, polosladké

Barva zlatá se zelenými odlesky, vůně velmi bohatá a ušlechtilá, s tóny lipového květu a medu. Chuť ovocná, plná, sladce medová se směsí letního ovoce, cukr krásně vyrovnaný s kyselinou.


Ryzlink rýnský, jakostní odrůdové víno 2012,suché


Ryzlink rýnský, jakostní odrůdové víno 2013,suché


Veltlínské červené rané, pozdní sběr 2013,suché

Svítivě žlutá, nazlátlá barva, vůně velmi plná a hutná s tóny lipového květu, chuť velmi výrazná, kořenitá, minerální.


Veltlínské zelené, Slovensko 2012,suché

Jemně zlatá barva, vůně výrazná a plná, pinkantně kořenitá, jemně medová, chuť svěží, dynamická, delší výrazně svěží dochuť.


Frankovka Rosé, pozdní sběr 2012, suché

Barva svěží jahodová, vůně velmi příjemná, ovocně plná, s tóny jahod a bílého jogurtu. Chuť přináší vše, co slibuje vůně, bohatá, velmi příjemná svěží dochuť.


Sevar, jakostní odrůdové víno 2012, suché

Barva sytě rubínová, vůně velmi zvláštní, těžko popsatelná. Muškát v červeném provedení. Chuť kopíruje aromatiku, velmi barvitá, vrstevnatá, středně dlouhá.


Pálava,výběr z hroznů 2013, polosladké

Jemná, žluto – zelená barva, vůně plná, svěže aromatická, květinové tóny, citrusy. Chuť bohatá, ovocně zralá a sladká, s dlouhým a kořenitým závěrem.


Rulandské bílé, výběr z hroznů 2013, polosladké

Barva vesele zlatá, vůně velmi bohatá a zralá s tóny přezrálého ovoce. Chuť plná, šťavnatá s akcenty kandovaného ovoce, svěže dlouhá nasládlá dochuť.


Aurelius, jakostní odrůdové víno 2013, suché

Svítivě žluto – zelená barva, vůně minerální, svěže aromatická. Chuť výrazná, harmonická, s ovocnými projevy, velmi příjemné polosuché víno.


Muškát Moravský 2012, jakostní odrůdové víno, suché

Příjemně zelenkavá barva, vůně výrazně muškátová, velmi koncentrovaná, kořenitá až omamná. Chuť oblá, nádherně čistá s tóny přezrálého ovoce, nasládlý závěr.


Cabernet Moravia, jakostní odrůdové víno 2012, suché

Barva tmavě rubínová s fialovými odlesky, vůně koncentrovaně kořenitá a marmeládová s tóny  lesního ovoce. Chuť velmi široká, ovocně zralá, s bohatými projevy višní a ostružin.


Frankovka, moravské zemské víno 2013, suché

Barva je sytá, hutná a plná, velmi bohatá a svěží vůně zralých višní s tóny švestkových povidel. Chuť lehká, svěží, velmi ovocná, v závěru nazrálá tříslovina.


Zweigeltrebe, jakostní odrůdové víno 2013, suché

Barva sytě červená, malinová, vůně velmi pěkná, výrazně ovocná s tóny lesních plodů. Chuť příjemná, plně ovocná s nazrávajícím tříslem, svěží dochuť.


Cabernet Sauvignon, jakostní odrůdové víno 2011, suché


Modrý Portugal, moravské zemské víno 2013, suché


Müller Thürgau, jakostní odrůdové víno 2013, suché